Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina dostane další peníze na výměnu kotlů

Kraj Vysočina dostane další peníze na výměnu kotlů

Ministerstvo životního prostředí pošle na Vysočinu další kotlíkové dotace na výměnu starých neekologických zdrojů tepla v domácnostech.

Ilustrační foto
13. května 2019 - 11:02

Kraj dostane z Operačního programu životní prostředí celou požadovanou částku ve výši 247,7 milionu korun, což by mělo pomoci s výměnou nejméně 2 378 kotlů. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

„Výzvu k předkládání žádostí vyhlásí kraj na přelomu září a října letošního roku. Stejně jako v minulých kolech budou lidé moci předkládat žádosti o podporu do doby, než budou peníze rozdělené,“ sdělil náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.
 
Na rozdíl od předchozích dvou výzev už nebude možné čerpat dotaci na kotle na uhlí, a to ani kombinovaný kotel spalující vedle uhlí také biomasu. Nadále budou podporovány pouze kotle na biomasu s ruční i automatickou dodávkou paliva, tepelná čerpadla a plynové kondenzační kotle.

Kraj Vysočina rozdělil v prvním a druhém kole kotlíkových dotací peníze na 4 764 výměn stacionárních spalovacích zdrojů, a celkově dosud vyplatil přes 480 milionů korun.

Zatímco v prvním kole kotlíkových dotací byl na Vysočině mezi veřejností největší zájem o kombinovaný kotel na uhlí a biomasu, ve druhém kole se pořizovaly především kondenzační plynové kotle a tepelná čerpadla.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)