Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina daroval policii dvě speciální vozidla

Kraj Vysočina daroval policii dvě speciální vozidla

Kamion týmy Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina mají nově k dispozici dvě speciální účelová vozidla 4x4.

Speciální účelové vozidlo
20. června 2019 - 11:00

Sloužit budou pro dohled nad bezpečností silničního provozu a při řešení mimořádných situací se zaměřením na kamionovou dopravu. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor kraje.

Automobily v celkové hodnotě téměř pěti miliónů korun pořídil Kraj Vysočina. „Darem prohlubujeme dobré vztahy a vzájemnou spolupráci s krajskou policií a podporujeme jejich cíl intenzivně kontrolovat kamionovou dopravu,“ vysvětluje hejtman Jiří Běhounek.
 
Výrazný nárůst kamionové dopravy, která využívá k tranzitu páteřní komunikace kraje je v posledních letech patrný. S tím souvisí také riziko vyššího počtu dopravních nehod, které způsobí řidiči kamionů.

"Proto je jednou z našich dlouhodobých priorit kontrola kamionové dopravy. O tom, že se na chování řidičů nákladních vozidel intenzivně zaměřujeme, dlouhodobě svědčí dosažené výsledky, kdy celková částka uložených kaucí přesáhla loni pět milionů korun,“ uvedl plk. Jan Kostečka, vedoucí odboru služby dopravní policie.

Kraj finančně podpoří vodní záchranáře na Dalešické přehradě

Policisté kraje Vysočina se na důkladné kontroly kamionů zaměřují dlouhodobě. Jedno vozidlo darované krajem a využívané pro stejné účely používá. Vozidlo – mobilní pracoviště pro technickou kontrolu vozidel věnoval Kraj Vysočina v roce 2016.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)