Svátek má: Evžénie

Regiony

Velikost textu:

Kraj projektuje pro pelhřimovskou nemocnici nový pavilon

Kraj projektuje pro pelhřimovskou nemocnici nový pavilon

Kraj Vysočina zahájil projektování nového pavilonu pro Nemocnici Pelhřimov.

Areál nemocnice Pelhřimov
6. září 2018 - 11:00

Na pozemku určeném pro rozvoj v těsné blízkosti ředitelství má v budoucnu stát pětipodlažní objekt se zázemím pro dětské, gynekologicko-porodnické a neurologické oddělení. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Budova by měla být propojena s klíčovými především lůžkovými provozy nemocnice páteřní osou tří nadzemních spojovacích krčků.
 
Projekt nového pavilonu počítá s umístěním urologické a neurologické ambulance včetně hlavního vstupu v prvním nadzemním patře, ve vyšších patrech by měly najít zázemí dětské oddělení vč. lůžkového oddělení pro větší děti, kojence i batolata.

Dále pak počítá s porodnicí, neurologickou lůžkovou jednotkou, v posledních patrech pakbude zřízena ambulance gynekologie včetně jejího lůžkového oddělení a oddělení šestinedělí.

V nejnižším jediným podzemním patře je počítáno se stáním a manipulačním prostorem pro transportní sanitky. Pokud jde o financování této investice, předpokládá se, že bude kompletně hrazena z rozpočtu kraje.


Není vyloučeno vícezdrojové financování. Konkrétní termín zahájení stavby nebyl definitivně určen, výhledově je počítáno s rokem 2020. Využití uvolněných kapacit, které vzniknout po vybudování nového pavilonu budou předmětem intenzivních jednání především se samosprávou města Pelhřimov.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)