Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Kraj přijímá Nominace do ankety Zlatá jeřabina a Skutek roku

Kraj přijímá Nominace do ankety Zlatá jeřabina a Skutek roku

V závěru loňského roku vyhlásil Kraj Vysočina regionální ankety Zlatá jeřabina – Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku a Skutek roku.

Ceny Zlatá jeřabina a Skutek roku
6. ledna 2023 - 11:00

Cílem už tradičních anket je nalézt a ocenit nejlepší kulturní počiny, příkladné aktivity v oblasti památkové péče a dobrovolnické skutky a projekty vedoucí k rozvoji regionu. Příjem nominací do obou anket byl zahájen 1. ledna a potrvá po celý měsíc do 31. ledna 2023.

Nominovat může kdokoliv, a to aktivitu, která proběhla v roce 2022 v Kraji Vysočina. Nominace je možná pomocí elektronických formulářů umístěných níže. Následné hlasování do obou anket bude probíhat od 1. března 2023 do 31. března 2023.

ZLATÁ JEŘABINA

V anketě Zlatá jeřabina je možné nominovat do dvou kategorií: Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví. Nominovat můžete kulturní akci, jako je koncert, festival, divadelní a hudební přehlídka, ediční počin, muzejní expozice apod. nebo příkladnou péče o památku. Z došlých nominací odborná skupina vybere 20 počinů v každé kategorii, pro které budete moci hlasovat.SKUTEK ROKU

V anketě Skutek roku lze nominovat dobrovolnické skutky a projekty vedoucí k rozvoji regionu.

Nominovat počiny fyzických osob (jednotlivců) lze v oblastech: sociálně-zdravotní, životní prostředí a zemědělství, volný čas dětí a mládeže, poradenství, osvěta, vzdělávání.

Oblasti pro nominace právnických osob a fyzických osob podnikajících jsou: sociálně-zdravotní, ekonomická, oblast životní prostředí a zemědělství, poradenství, osvěta, vzdělávání, volný čas dětí a mládeže.

Navrhovatel není omezený počtem návrhů. Nelze ocenit skutek nebo projekt oceněný v této soutěži již v předchozích letech. Tyto budou z nominací vyřazeny.
 
NovinkyVysočina.cz informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:krajvysocina)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
20%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%