Svátek má: Monika

Regiony

Velikost textu:

Kraj podpoří výstavbu vysokoškolských kolejí v Jihlavě

Kraj podpoří výstavbu vysokoškolských kolejí v Jihlavě

Vysoká škola polytechnická Jihlava má projekt na výstavbu nových kolejí. Vyrostou do 4 let na Fritzově ulici v Jihlavě v sousedství okresního soudu, na rozvojových pozemcích ve vlastnictví školy.

Vizualizace vysokoškolských kolejí
27. ledna 2022 - 11:00

První etapa výstavby pětipodlažního moderně designovaného objektu počítá s kapacitou 200 lůžek. Stavba za více než 300 miliónů korun čeká na přidělení ministerské dotace, Kraj Vysočina projekt podpoří 90 milióny korun.

„Je pro nás důležité pomoci vysoké škole se zkvalitněním nabídky moderního a funkčního ubytování pro studenty i akademické pracovníky, zvýšit její konkurenceschopnost, podpořit její dlouhodobé fungování. Mimo jiné dojde i k smysluplnému využití rozvojového prostoru v blízkosti vysoké školy,“ upozornil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 
Projekt nových vysokoškolských kolejí je připraven jako dvouetapový s tím, že každou z etap je možné realizovat samostatně dle potřeb a aktuálních možností investora.


Objekt je navržen jako zelený s popínavými rostlinami na bocích konstrukce, na střeše zeleň, která mimo jiné částečně pomůže s hospodařením se srážkovými vodami. K dispozici zůstane více než čtyřicítka parkovacích míst.

 Podle informací vedení Vysoké školy polytechnické Jihlava pro ubytování studentů nyní škola disponuje cca kapacitou 160 lůžek ve vlastních nebo pronajatých objektech. Vybavení, zabezpečení i technický stav budov jsou téměř na hranici životnosti. Návrh podpory pro VŠPJ musí ještě schválit krajské zastupitelstvo.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)