Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Kraj opravuje další silnice, nová stavba neomezí dopravu

Kraj opravuje další silnice, nová stavba neomezí dopravu

Ještě do konce letošní stavební sezóny zahájí krajští silničáři na Vysočině minimálně čtyři nové opravy, všechny na silnicích III. tříd v majetku Kraje Vysočina. 

Modernizace silnic na Vysočině pokračuje
12. října 2017 - 11:00

Na opravy využijí téměř dvou miliónů korun, které ve svém rozpočtu ušetřili. „Žádná z plánovaných oprav nebude představovat zásadní dopravní komplikaci. A to včetně právě probíhající nové pokládky povrchů vozovky na frekventované silnici mezi Jihlavou a Pelhřimovem, " informoval Novinkyvysocina.cz  radní pro oblast dopravy Jan Hyliš.

A dodal, že v úseku Sedlišť příští týden položí firma na odfrézovanou silnici nový povrch. Doprava bude vedena jedním pruhem, řízena semafory.
 
Rada Kraje Vysočina tento týden odsouhlasila zařazení nových akcí do seznamu opravovaných silnic ještě v roce 2017. V následujících týdnech tedy dojde na opravu silnice v úseku Horní Újezd – Kojetice, která je extrémně zatížena nákladní dopravou a její technický stav se v posledním roce viditelně zhoršil.


Oprava čeká také průtah Studencem, kde obec současně plánuje vybudování chodníků. Na silnici opraví krajští silničáři most v Hněvkovicích a na silnici bude v úseku Mysliboř – Sedlejov nanesen udržovací nátěr pro prodloužení životnosti povrchu komunikace.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)