Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

Kraj navýšil účet krizového řízení o 21 miliónů korun

Kraj navýšil účet krizového řízení o 21 miliónů korun

Krajští zastupitelé na návrh hejtmana regionu Jiřího Běhounka souhlasili s navýšením peněžní částky určené pro zajištění nákupu ochranného materiálu pro zvládnutí stávající i budoucí epidemiologické situace.

Krajské zastupitelstvo města Jihlavy.
14. května 2020 - 11:00

Prozatím bylo včetně tohoto navýšení uvolněno na konkrétní nutné nákupy z krajského rozpočtu 71 miliónů korun, dalších 10 miliónů korun poslal Vysočině stát. „Především v posledních týdnech kromě centrálních dodávek obou ministerstev rozdělujeme napříč regionem každý den ochranné osobní pomůcky nejen nemocnicím, ale také obcím, strategickým provozům, ambulantním provozům, sociálním službám, z pozice zřizovatele nyní i vybraným středním školám,“ uvedl pro Novinkyvysocina.cz  hejtman Jiří Běhounek.
 
Nyní realizované dodávky nakoupených ochranných pomůcek objednaných přímo Krajem Vysočina jsou směřovány do centrálního skladu v Jihlavě. Ten je průběžně využíván pro redistribuci materiálu po regionu. Distribuce materiálu v Kraji Vysočina probíhá ze 3 vlastním logistickým týmem, tzn. dodávka materiálu je realizována přímo na místa určení v terénu, využíván je i hromadný odběr společný pro konkrétní území nebo např. lékařskou odbornost.


Téměř 35 miliónů korun vydal Kraj Vysočina do 11. 5. 2020 z vlastního rozpočtu na nákup cca milionu kusů respirátorů FFP1, FFP2 i FFP3, 7,5 miliónu korun stál Kraj Vysočina nákup lihu a AnttiCovid přípravků. Pro pět krajských nemocnic byly  pořízeny generátory ozonu, postřikovače, tepelné ohřívače, vozíky, obalový materiál. Kraj dále pořídil tisíce kusů testovacích sad, aby mohlo být v krajských nemocnicích spuštěno testování COVID-19 samoplátců.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)