Svátek má: Bohuslava

Regiony

Velikost textu:

Kraj dá Telči peníze na adrenalinový areál pro bikery

Kraj dá Telči peníze na adrenalinový areál pro bikery

Kraj Vysočina přispěje na vznik adrenalinového areálu pro jezdce na kolech v Telči 1,6 milionu korun. O poskytnutí dotace na projekt s náklady okolo 2,7 milionu korun rozhodlo zastupitelstvo.

Ilustrační foto
9. listopadu 2019 - 11:00

Terénní trasy, jimž se říká singltrek, město Telč udělá v Lipce. Zaměřený bude na mládež a rodiny s dětmi.
Areál pro terénní cyklistiku chce město známé památkami vytvořit na svých pozemcích v lesoparku, kam už vede cyklostezka.

Nový areál bude obsahovat tři trasy měřící v součtu 2,8 kilometru. Starosta Telče Roman Fabeš koncem října řekl, že pokud město na projekt dostane dotaci, mohlo by začít singltrek budovat zjara.

Kolem chystaného areálu pro bikery povede podle plánů města také stezka pro pěší a cyklisty propojující Telč s Řásnou a oblíbeným rekreačním rybníkem Velký Pařezitý. Vytvoření stezky je součástí většího projektu zaměřeného na přírodní dědictví včetně rašelinišť, který město Telč připravilo ve spolupráci s hornorakouským regionem.

Velký areál pro rekreační bikery už na Vysočině pět let funguje u novoměstské Vysočina Arény. Síť jednosměrných lesních tras singltreku klikatících se lesem Ochoza dohromady měří kolem 30 kilometrů. Vloni přidalo Nové Město na Moravě do lokality další adrenalinový areál pro jezdce na kolech, takzvaný pumptrek. Jde o sportoviště s uměle vytvořenými valy a zatáčkami. I tuto stavbu za tři miliony korun dotoval kraj.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)