Svátek má: Vendula

Regiony

Velikost textu:

Koronavirus a nařízení vlády. Maškarní ples se uspořádá jindy

Koronavirus a nařízení vlády. Maškarní ples se uspořádá jindy

Tradiční maškarní ples ve Stonařově je nejen mezi místními vyhledávanou událostí jara. Organizátoři z tamního divadelního souboru ho ale kvůli nařízení vlády zrušili a vrací vstupné.

Ilustrační foto
16. března 2020 - 11:00

„Musíme to brát tak, jak to je. Důležité je, abychom koronavirus přežili ve zdraví a nikdo neumřel,“ vysvětluje principálka souboru Alena Dvořáková. Věří, že se ples podaří uskutečnit v náhradním termínu, třeba v květnu.

„Naštěstí jsme nestihli nakoupit ještě všechno občerstvení. Od sponzorů už jsme ale získali věci do tomboly,“ podotýká s tím, že přípravy na akci v tomto týdnu logicky šly do finiše.

„Tohle je vůbec poprvé, co ples rušíme. V minulosti jsme sice neodehráli v Třešti jedno představení na divadelní přehlídce, protože kolega onemocněl. Tohle je pochopitelně úplně jiná situace,“ dodává.


Zrušením maškarního plesu jen pár dní před jeho konáním by podle Dvořákové činnost souboru neměla nijak ohrozit. „Nejde jen o ples. Kvůli koronaviru se ruší i Třešťský divadelní festival, na kterém jsme měli hned další sobotu vystupovat. Poměrně dost toho pamatuji. Zažila jsem i epidemii červenky, kdy byla podobná opatření. Proto to beru tak, že to přišlo a nic s tím nenaděláme,“ říká.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)