Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Konec uzavírek! Příští rok ale začnou nanovo

Konec uzavírek! Příští rok ale začnou nanovo

Od minulého čtvrtka se ulevilo tisícům motoristů, aktuálně by již měli jezdit po znovu otevřeném Brněnském mostě.

Nový kruhový objezd v Kostelci u Jihlavy
7. listopadu 2018 - 11:00

V tomto měsíci skočily rekonstrukce silnice do Pístova, z Třeště do Telče, a byl dokončen kruhový objezd v Kostelci u Jihlavy.

Motoristé, záchranáři či autobusoví dopravci si tak mohou minimálně do jara vydechnout. V roce 2019 však mohou v krajském městě kolony začít naplno.

„V průběhu příštího roku bychom chtěli začít stavět jihovýchodní obchvat Jihlavy,“ sdělil pro JL krajský radní Jan Hyliš (ČSSD). Doplnil, že kraj čeká na ustavující jihlavské zastupitelstvo, které se uskuteční v pátek. Poté chtějí na téma začátku stavby jihovýchodního obchvatu začít jednat s novým vedením města.

Jihovýchodní obchvat má spojit Znojemskou ulici s ulicí Brtnickou a dále, a vést až k Velkému Beranovu, kde je dálniční sjezd. Z Jihlavy by vyváděl tranzitní dopravu. Náklady na jeho výstavbu kraj odhaduje přibližně na půl miliardy korun.


„Jeho případná výstavba by v Jihlavě způsobila dopravní komplikace, protože bude mít velký vliv na stávající dopravní síť,“ vysvětlil Hyliš.

Konec uzavírek přivítala i ředitelka vysočinské Zdravotní záchranné služby Vladislava Filová. „Pro nás je to samozřejmě přínosné. Uzavírky jsou však po celém kraji a naši řidiči s nimi umí pracovat,“ uvedla.


Řekla, že informace o nových či zrušených uzavírkách záchranářům pravidelně chodí roky a dokážou se jim přizpůsobit.

Radní Hyliš hodnotí letošní opravy vysočinských silnic i Brněnského mostu kladně. „Firmám se podařilo udělat maximum možného,“ dodal Hyliš.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)