Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Komu není rady...Za osm bonboniér tři roky vězení

Komu není rady...Za osm bonboniér tři roky vězení

Soudem uložený podmínečný trest za předchozí trestnou činnost nijak neomezoval třiadvacetiletého výtečníka v úmyslu dál krást a podvádět. Bylo jedno co, tentokrát "dojel" na bonboniery.

Dopadený pachatel trestné činnosti
7.březen 2017 - 08:00

Předchozí trestnou činnost třiadvacetiletého muže z Jihlavy policisté objasnili na konci loňského roku, kdy byl obviněn ze spáchání čtyř trestných činů. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Trestné činy měly podobu krádeže z části dokonané a z části ve stádiu pokusu, porušování domovní svobody, zatajení věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Škoda, kterou způsobil, přesáhla částku dvacet tisíc korun. Trestné činnosti se dopustil i přesto, že byl od loňského března ve zkušební době soudem uloženého podmíněného trestu odnětí svobody.

začátku února odcizil v prodejně na ulici Žižkova společně s dvaatřicetiletým spolupachatelem osm bonboniér v hodnotě necelý jeden tisíc korun, které schoval pod oblečení. Se zbožím poté bez zaplacení z obchodu odešel.

Policisté zjistili, že zboží v obchodě opět odcizil již obviněný třiadvacetiletý muž. Jedná se o osobu, která mění místo svého pobytu, a nezdržuje se na určitém místě.

Že už mě znají? Nemohu si pomoct, krást prostě musím!

Na muže vydal státní zástupce souhlas se zadržením a policisté po něm začali pátrat. Třiadvacetiletého hledaného muže nalezli, zadrželi a tento týden byl obviněn ze spáchání přečinu krádeže.

Obviněnému výtečníkovi, kterého soudce už nemilosrdně poslal do vazby, hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

(pšt, novinkyvysocina.cz, ilustr.foto: PČR)