Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Kdo jezdil po dálnici D1? Opilý Maďar a Arab

Kdo jezdil po dálnici D1? Opilý Maďar a Arab

Policisté z dálničního oddělení v Velkém Beranově kontrolovali v pátek 24. listopadu před třiadvacátou hodinou na 122. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu nákladní vozidlo. Udělali dobře.

Hlídka dálniční policie
1. prosince 2017 - 11:01

Jednalo se o jízdní soupravu složenou z tahače a návěsu s maďarskou registrační značkou. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Soupravu totiž řídil cizinec, který byl v podnapilém stavu. Provedená dechová zkouška byla pozitivní  - 1,46 promile alkoholu v dechu. Při opakovaných dechových zkouškách činily naměřené hodnoty 1,26 a 1,19 promile. Policisté řidiče zajistili a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy k vystřízlivění. Osmačtyřicetiletého maďarského řidiče vyslechli jako osobu podezřelou a sdělili mu podezření ze spáchání přečinu spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dalšího podnapilého cizince na dálnici D1 policisté odhalili v sobotu 25. listopadu v odpoledních hodinách na 128. kilometru ve směru na Prahu. Jednalo se o státního příslušníka Saudské Arábie, který  řídil osobní vozidlo značky Renault Captur s maďarskou registrační značkou.


Policisté mu při dechové zkoušce naměřili 1,81 promile alkoholu v dechu. Při opakovaných dechových zkouškách byly výsledky také pozitivní - 1,87 a 1,90 promile alkoholu v dechu. Devětadvacetiletého řidiče zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy k vystřízlivění.

Dalším šetřením policisté zjistili, že cizinec měl platný pouze řidičský průkaz vydaný v Saudské Arábii, který ho neopravňoval k řízení vozidel na území České republiky. Tento přestupek policisté zadokumentovali a uložili řidiči kauci ve výši 25 000 korun a rovněž vyšetřuje se jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)