Svátek má: Evžénie

Regiony

Velikost textu:

Kapacity domovů pro seniory porostou i v dalších letech

Kapacity domovů pro seniory porostou i v dalších letech

Kraj Vysočina v letošním roce rozšíří plánovitě kapacitu Domova pro seniory Havlíčkův Brod umístěného v areálu krajské nemocnice.

Domov pro seniory (Ilustrační foto)
8. ledna 2019 - 11:00

Nově bude domov disponovat celkem téměř 160 lůžky. Zabydlení nového křídla domova, které nyní čeká na dodávku nového nábytku a dalšího mobiliáře, je naplánováno na pozdní jaro. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Další krajské plány zkvalitňování sociálních služeb na Havlíčkobrodsku se budou týkat detašovaného pracoviště domova v Břevnici.

"Do budoucna bychom zde rádi postavili nový objekt a nabízeli rozšířené služby pro klienty s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demencí,“ popsal budoucí plány hejtmanství náměstek pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 
Současný krajský domov pro seniory Břevnice (detašované pracoviště Domova pro seniory Havlíčkův Brod) nabízí 25 lůžek se zvláštním režimem, o klienty se stará 16 zaměstnanců. Objekt bývalé obecní školy se v roce 1983 přeměnil na domov pro seniory, kterým prošlo už 312 klientů, v posledních letech s nutnou velkou mírou pomoci.


„Objekt sice svému účelu slouží, ale požadavky na moderní poskytování pobytových sociálních služeb v domovech se zvláštním režimem se zásadně mění a kraj je postaven před rozhodnutí, co s objektem do budoucna. Jako ideální se nabízí stavba nového domova na místě současného. Proto se pustíme do projektování a hledání zdrojů financování, tak aby v budoucnu v Břevnici mohl vyrůst objekt s dvojnásobnou kapacitou,“ popisuje ideální budoucí stav náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla. Ten zatím nechce mluvit o žádných závazných termínech.

(pšt, hasicskelisty.cz, foto: Kraj Vysočina)