Svátek má: Hana

Regiony

Velikost textu:

Kadeřnický kurz pro odsouzené pokračuje, v září zkoušky

Kadeřnický kurz pro odsouzené pokračuje, v září zkoušky

Od poloviny února letošního roku několik vybraných středních škol realizuje výuku v kurzu Kadeřník pro pět odsouzených z Věznice Světlá nad Sázavou.

Z kurzu kadeřnic
4. července 2020 - 08:00

Z důvodu pandemie COVID-19 byl kurz na více než dva měsíce přerušen, ale od konce května už běží zase naplno. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Na konci června mohla pětice odsouzených žen navštívit kadeřnické studio jihlavské střední školy, kde si vyzkoušely práci s profesionálními přístroji a kadeřnickým vybavením, které budou používat u závěrečných zkoušek letos v září.

Výuku odsouzených zajišťuje pět odborných učitelek ať už přímo ve věznici ve Světlé nad Sázavou nebo ve školním praktickém studiu v Jihlavě. Budoucí kadeřnice mají v tuto chvíli za sebou už 170 výukových hodin.
 
Hlavním cílem kurzu je zvýšit uplatnění odsouzených žen na trhu práce po propuštění z výkonu trestu. Náklady spojené s rekvalifikací hradí Úřad práce ČR, organizačně se na realizaci kurzu podílel Úřad práce Havlíčkův Brod.


„Kraj Vysočina zakoupil pro výuku potřebné materiální vybavení, a to kufříky s profesionálními kadeřnickými pomůckami, fény, kulmy a další vybavení, vše v celkové hodnotě více než 60 tisíc korun," říká vedoucí odboru sekretariátu hejtmana Ivana Šteklová.

Věznice Světlá nad Sázavou ve svých prostorech připravila učebnu a zajistila podmínky ke studiu. Právě probíhající kadeřnický kurz navazuje na úspěšnou spolupráci z minulých let, kdy několik vybraných odsouzených žen ze světelské věznice absolvovalo rekvalifikační kurz v oboru kuchař-číšník.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)