Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Kadeřníci na Vysočině soutěžili. Prvenství putuje do Rakouska

Kadeřníci na Vysočině soutěžili. Prvenství putuje do Rakouska

Jihlava pořádala v těchto dnech mezinárodní kadeřnickou soutěž žáků kadeřnických oborů Hairdresser Open 2017. Soupeřila čtyřicítka mladých kadeřníků ze šesti zemí Evropy.

Kadeřnická soutěž v Jihlavě
11. listopadu 2017 - 11:00

A to se svými vlasovými kreacemi v kategoriích Pánský módní střih, Variace na čtvero ročních období a Účes nevěsty. Prvenství v pánském střihu si odvezla Rakušanka Laura Beham, účesem na téma ročních období porotu nejvíce zaujal Patrik Bandry ze Slovenska a nejvyšší hodnocení za svatební účes získala jeho krajanka Viktória Krnáčová.
 
„Mezinárodní kadeřnická soutěž se do Jihlavy vrátila po pěti letech a už několik měsíců dopředu jsme začali s přípravou celé akce. K naší škole a dalším školám z Vysočiny z Pelhřimova a ze Žďáru nad Sázavou se přidali žáci kadeřnických oborů z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Rumunska a Slovinska,“ sdělil pro Novinkyvysocina.cz Libor Fasora, ředitel pořádající školy OA, SZŠ a SOŠS Jihlava.


U pánských účesů hodnotila porota zejména střih a přesnost, u svatebního účesu byl nejdůležitější způsob vyčesání vlasů a modelování zajímavých tvarů.

Nejnáročnější byla Variace na čtvero ročních období, kde záleželo hlavně na originalitě, fantazii a zručnosti mladých kadeřníků. Kraj Vysočina díky kvalitním individuálním umístěním získal skvělé druhé místo.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)