Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

K očkování na Vysočině se mohou lidé zatím registrovat

K očkování na Vysočině se mohou lidé zatím registrovat

Během prvních dvou hodin od zahájení registrace k očkování proti covid vyřídili operátoři krajské informační COVID linky 564 602 602 mimo jiné více než 150 hovorů týkajících se tématu registrace na očkování.

Ilustrační foto
16. ledna 2021 - 11:00

Zhruba patnáct pracovníků stačilo vyřídit téměř 80 % hovorů. „Většina volajících potřebuje pomoci s kompletní registrací, neovládá práci s internetem, nemá připojení, na text nevidí nebo se obává, že registraci nezvládne. Po poledni jsme řešili případy volajících, kteří se nedočkali SMS doručení prvního ověřovacího kódu, nebo neměli trpělivost na něj čekat, a tak využili služeb informační linky, která může osobu registrovat i bez doručeného prvního PIN kódu,“ uvedla úskalí prvních hodin registrace občanů na Vysočině Klára Jiráková obsluhující linku.

V případě Kraje Vysočina je prozatím aktuální provedení registrace k očkování s výběrem budoucího pravděpodobného očkovacího místa, která jsou zřízena pod krajskými nemocnicemi. Do poloviny příštího týdne bude kompletně proočkováno všech 975 lahviček vakcíny, z každé z nich je možné připravit 5-6 očkovacích dávek. Toto státem dodané množství vakcíny zatím nestačí na uspokojení zájmu o očkování ani mezi lékaři a zdravotníky nemocnic i terénu, ani mezi klienty pobytových sociálních zařízení.V okamžiku, kdy budou uvolněny termíny pro očkování prvních registrovaných na Vysočině, přijde na jejich mobilní telefon, uvedený v registraci,  SMS s instrukcemi a výzvou k potvrzení místa, výběru termínu a času.

NovinkyVysočina.cz  informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.


(rp,novinkyvysocina,foto:arch.)