Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

K neuvěření. Zlodějka ukradla motorovou pilu a k ní i vajíčka

K neuvěření. Zlodějka ukradla motorovou pilu a k ní i vajíčka

Policisté dopadli ženu podezřelou z trestné činnosti, ke které došlo 18.května na Havlíčkobrodsku. Pachatelka vnikla do dvou objektů,  v prvním odcizila nejen motorovou pilu.

Ilustrační foto: Policie ČR
5. června 2018 - 11:06

Pachatelka ale měla trochu smůlu -  majitelka objektu ji při krádeži přistihla a pilu si vzala zpět. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Ve druhém případě došlo k odcizení finanční hotovosti v rodinném domě. Prověřování prvního případu začalo v pátek 18. května. K činu došlo kolem půl sedmé ráno v obci Dolní Krupá, k motorové pile za tři tisíce korun odcizené z kůlny žena "přihodila" i plato vajec.

Svůj lup rychle odnesla do auta, avšak majitelka ji dostihla a pilu musel pachatelka vrátit. Následně pachatelka z místa činu vozidlem odjela. K druhému případu došlo o čtyři hodiny později, a to v obci Rušinov.

Zde ženna vnikla do rodinného domu, kde ji zastihla jeho obyvatelka domu. Ta ženu z domu vykázala, po jejím odchodu však zjistila, že jí byla odcizena finanční hotovost kolem šesti tisíc korun. Vzhledem k tomu, že i v dalších okolních obcích se snažila o totéž, to už policie započala takřečený zátah na všech příslušných komunikacích.


Dálničním policistům z Velkého Beranova se poté automobil podařilo zastavit na 139 kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Ve vozidle se nacházela žena i se svým kumpánem, kteří odpovídali popisu podezřelých osob. Policisté několikrát trestanou devětadvacetiletou ženu a jednatřicetiletého muže samozřejmě zadrželi.

Pachatelce za takovou trestnou činnost hrozí až tříletý trest odnětí svobody.


(pšt, novinkyvysocina.cz)