Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Jihlavští senioři budou zápolit v branném závodě

Jihlavští senioři budou zápolit v branném závodě

Další aktivita pro seniory z Vysočiny. V Jihlavě bude odstartován branný závod před restaurací Pančava, kde budou závodníkům od půl desáté přidělována startovní čísla.

Ilustrační foto
11. června 2018 - 11:00

Samotný závod pak začne od 10 hodin. Závodníci budou mít za úkol absolvovat trasu asi 2,5 km kolem Staré plovárny. Během závodu je zakázáno běhat, hodnotit se totiž nebude rychlost absolvované trasy, ale počet bodů, které závodníci získají při plnění úkolů na sedmi stanovištích.

Oproti loňskému roku pořadatelé snížili věkovou hranici na 55+ let. Další podmínka je ta nejdůležitější – to aby si všichni závodníci donesli dobrou náladu. Vše ostatní už bude připravené, včetně občerstvení.


V soutěžních disciplínách rozhodně nebude chybět oblíbená střelba ze vzduchovky a hod granátem na cíl. To jsou disciplíny, u kterých si někdy závodníci dokáží i „vlítnout do vlasů“, když se jim zrovna nepodaří získat plný počet bodů.

Snaha pořadateů je, aby závod byl mezigenerační, aby i díky němu došlo ke zlepšení vztahů mezi prarodiči a jejich vnoučaty. Proto budou organizátoři rádi, když si senioři dovedou svá vnoučata, která se mohou zapojit i do plnění některých disciplín.Do konečného pořadí se sice započítávají jen body získané seniory, ale například porovnání výsledků mezi seniorem a vnoučetem právě při střelbě ze vzduchovky bývá někdy docela konfrontační.

Na závodníky budou dále čekat úkoly z první pomoci, z bezpečnosti silničního provozu, a letos nově i něco na procvičení paměti. Důležité upozornění na konec: Kvůli přesnému určení termínu závodu vyžadují organizátoři jako nezbytnou nutnost včasné přihlášení do soutěže. A to nejpozději do 15. června na telefonním čísle 724 954 926, nebo přes internet na adresu .zc.manzes@eicilopesetjoben

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj a foto: Jihlavské listy)