Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Jihlavský tým obhájil vítězství v Grand Prix Kaipan

Jihlavský tým obhájil vítězství v Grand Prix Kaipan

Sedm konstruktérských týmů z krajských technických škol na Vysočině si v těchto dnech zopakovalo loňské Grand Prix Kaipan. Na jihlavském polygonu si vyzkoušely jízdu zručnosti na hodně mokré trati.

Jihlavská chlouba, vůz Kaipan
19.červen 2017 - 11:00

Nejen to - týmy překvapovaly porotu svými marketingovými plány a došlo i na vyhodnocení originálního designu a dokonalosti konstrukce. Absolutním vítězem druhého ročníku se stala Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava.

Projektem Postav si své auto se podařilo i díky podpoře firem vzbudit zájem mladých lidí o technické obory. "Původně zvažovaná jednoroční aktivita na sebe postupně nabaluje další činnosti, nápady a inspirace. Studenti se chtějí s auty bavit, chtějí je zlepšovat, těší nás, že chtějí stavět další, jsou ochotni jim věnovat svůj volný čas. Tenhle projekt je prostě baví,“ říká o projektu Postav si své auto radní pro oblast školství Jana Fialová.

Šest sporťáků typu Kaipan se předvedlo v Náměšti nad Oslavou

Svůj první zeleno-bílý dvojmístný sporťák v minulých týdnech dokončili žáci České zemědělské akademie v Humpolci, už druhé sportovní auto staví na Vyšší odborné škole a Středním odborném učilišti v Bystřici nad Pernštejnem.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)