Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Jihlavská zoo měla loni druhou nejvyšší návštěvnost

Jihlavská zoo měla loni druhou nejvyšší návštěvnost

Jihlavská zoologická zahrada měla minulý rok přes víc než tříměsíční uzavírku způsobenou epidemií koronaviru druhou nejlepší návštěvnost ve své historii.

Ilustrační foto
6. ledna 2022 - 18:00

Přišlo přibližně 342.500 lidí, jen o 4100 méně než v doposud nejúspěšnějším roce 2019. Nejvíc plno bylo v zoo tradičně během letních prázdnin, sdělil mluvčí zoo Martin Maláč. Otevřít své brány veřejnosti mohla zahrada loni poprvé 12. dubna.

Podle mluvčího ale zřejmě i kvůli různým omezením vzali lidé možnost navštívit zoologické zahrady s velkým povděkem. V dubnu a květnu byla návštěvnost zoo podobná jako v minulých letech. ,,Každý další měsíc okolo letní sezony však byl návštěvnicky nadprůměrný," uvedl Maláč. Během července se v jihlavské zoo vystřídalo přes 93.500 návštěvníků a v srpnu jich přišlo bezmála 78.000.


Zoologická zahrada v Jihlavě je dlouhodobě nejvyhledávanějším turistickým cílem na Vysočině. V roce 2019 jejími branami prošlo 346.600 lidí. O rok později, kdy tam kvůli epidemii muselo být zavřeno v součtu 110 dní, návštěvnost zoo klesla v meziročním porovnání o víc než třetinu. Vstupenek se předloni prodalo 221.700.

Loňská vysoká návštěvnost podle ředitele Jana Vašáka pomohla zoologické zahradě zejména po ekonomické stránce.(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)