Svátek má: Patricie

Regiony

Velikost textu:

Jihlavská zoo dostala od města na strategii rozvoje téměř milion

Jihlavská zoo dostala od města na strategii rozvoje téměř milion

Částku ve výši 800 tisíc na strategii rozvoje jihlavské zoo, schválili v září jihlavští zastupitelé. Před hlasováním však měli řadu dotazů.

Jihlavská zoo
5. listopadu 2019 - 11:00

„Má zoologická zahrada v plánu se rozvíjet do dalšího prostoru?“ otázal se exnáměstek jihlavského primátora Radek Popelka (ANO).

Podle náměstka jihlavské primátorky Víta Zemana (Žijeme Jihlavou!) však zoo svoji velikost či strategii měnit nebude. „Je to strategie přístupu zoo nejen k chovatelským úspěchům, ale i k návštěvnosti a k propojení s Modetou,“ vyjádřil se náměstek.

Ke svému náměstkovi se s vysvětlením připojila také primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava). Podle ní strategie reaguje i na pravděpodobnost, že se počet návštěvníků zoo bude zvyšovat. „Tahle studie má vlastně zpříjemnit pobyt zákazníků a umožnit prostupnost přes Modetu…,“ doplnila.

Popelku však odpovědi členů vedení města zcela neuspokojily. Upozornil, že již byl vybraný dodavatel, který bude řešit možnosti využití Modety i její návaznost na zoo. „Nejsou tyto peníze vynaložené předčasně?“ chtěl vědět. Podle primátorky je však nutné zabývat se oběma prostory najednou. „Protože řešíme Modetu, tak jsme došli k tomu, že pokud ji nebudeme řešit zároveň se zoo, tak to nebude fungovat,“ vysvětlila Koubová.


Objekt bývalé Modety Style u zoologické zahrady koupilo město před třemi lety, a nyní hledá, k čemu by mohl sloužit. „Zoo by ráda tento prostor využila. Nemá se v podstatě již kam dále rozšiřovat,“ sdělil již dříve mluvčí jihlavské zoo Martin Maláč. Ten tehdy podotkl, že uvnitř zahrady jsou jedinými nezastavěnými plochami pouze dětské hřiště a zelená louka v nové části, kde se konají předváděčky dravců.   

Vedení zoo již dříve prezentovalo svůj záměr, že by v továrním objektu mohlo provozovat například edukační centrum nebo restauraci.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)