Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Jihlavská radnice podpoří rodiny v bytové nouzi

Jihlavská radnice podpoří rodiny v bytové nouzi

Od 1.října Jihlava spustí projekt Housing First. Informovalo o tom město ve své tiskové zprávě. Projekt je určen pro sociálně slabé rodiny v bytové nouzi.

Ilustrační foto
16. září 2019 - 11:00

Na akci radnice získala podporu ministerstva práce a sociálních věcí. V rámci projektu bude město spolupracovat také s Oblastní charitou v Jihlavě.

„Město projektu poskytne ze svého fondu 12 bytů a bude projekt koordinovat s odbornou podporou Platformy pro sociální bydlení a ministerstva,“ informoval jihlavský uvolněný radní Daniel Škarka (Fórum Jihlava).

Doplnil, že pracovníci oblastní charity se postarají o zajištění terénní práce a podpory zabydlených rodin. Dle Škarky během letošního podzimu dojde k zmapování domácností v bytové nouzi. „Poté se spustí realizační fáze, v níž bude 12 domácností zabydleno do městských bytů a bude jim poskytnuta podpora, aby si bydlení udržely,“ nastínil uvolněný radní.


Celkový rozpočet projektu má být čtyři miliony korun, z nichž město zaplatí pouze pět procent. Zbytek peněz má pokrýt dotace z ministerstva.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)