Svátek má: Izabela

Regiony

Velikost textu:

Jihlava zatím nepoužila dům pro bezdomovce v karanténě

Jihlava zatím nepoužila dům pro bezdomovce v karanténě

Krajská Jihlava zatím nemusela použít dům připravený od loňského listopadu pro lidi bez domova, kteří by byli v karanténě nebo v izolaci kvůli covidu-19. Případů bylo podle radnice málo, o tyto lidí se postaralo Středisko křesťanské pomoci.

Ilustrační foto
1. dubna 2021 - 11:00

To provozuje ve městě azylové domy. Bystřice nad Pernštejnem ubytovala dva lidi v sokolovně, dvoutýdenní karanténa jim podle starosty Karla Pačisky (ČSSD) skončila v pátek.

Bystřická radnice pro tento účel vyčlenila bývalou klubovnu v sokolovně. "Zajistili jsme nějaké matrace, povlečení," řekl starosta. Město se také postaralo o jídlo pro ubytované. Dodržování karantény pravidelně kontrolovala bezpečnostní agentura a policie.

Padesátitisícová Jihlava připravila pro lidi bez přístřeší dům v Brněnské ulici, kde by podle listopadové tiskové zprávy města mohlo být až 11 lidí, které by hygienici poslali do karantény, případně pět lidí v izolaci. Tento dům zatím využitý nebyl, řekl mluvčí jihlavské radnice Radovan Daněk. Opatření se podle něj zatím týkalo jednotlivců, postarali se o ně v azylovém domě. "Vytápět celou budovu se nám zdálo neekonomické," podotkl.


Žďár nad Sázavou zatím nemusel řešit žádný případ člověka bez přístřeší, který by byl v karanténě nebo v izolaci kvůli covidu-19, a to ani na území obce s rozšířenou působností. "Karanténní prostory máme pořád připraveny," řekl Petr Krábek ze sociálního odboru města.

Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci je nejvyšší sousoší v České republice

Na Vysočině bylo v neděli podle údajů krajské hygienické stanice 6379 lidí nakažených covidem-19. Od začátku koronavirové epidemie v tomto kraji zemřelo 1029 lidí, u nichž se nákaza potvrdila.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)