Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Jihlava má šanci získat 300 milionů na novou halu

Jihlava má šanci získat 300 milionů na novou halu

Jihlava stále čeká, kdy se dozví, zda dostane od státu peníze na novou Horáckou multifunkční arénu. Žádá od něj prostřednictvím Národní sportovní agentury (NSA) 300 milionů korun.

Horácký stadion Jihlava.
10. ledna 2022 - 11:00

Pokud je nezíská, může být výstavba haly v ohrožení, jak před Vánoci na zasedání zastupitelstva připustil náměstek primátorky Petr Ryška (ODS).

NSA má pro nadregionální sportovní infrastrukturu k dispozici 900 milionů korun. Vzhledem k tomu, že zatím pouze dvě žádosti splnily podmínky, má Jihlava i Brno velkou šanci, že od NSA získají po 300 milionech korun.

Avšak zatím ještě není vyhráno, neboť nastává finální fáze hodnocení projektů. „Tam budeme posuzovat efektivitu a hospodárnost předložených projektů,“ popsal Večerka. To znamená, že žadatelé budou muset doložit výsledky výběrových řízení a ceny, které vysoutěžili. Následně pak NSA posoudí, jestli jsou ceny uvedené v žádostech reálné.

„Některé žádosti již byly zamítnuty pro neplnění podmínek, u některých žadatelů se stále čeká na doplnění informací,“ dodal Večerka.

„Vše se posouvá o důležitý krok vpřed, ale neznamená to zatím jistotu získání požadované dotace, ani jistotu o případné přiznané výši dotace,“ komentoval aktuální stav manažer výstavby haly jihlavský radní David Beke (ODS) .

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)