Svátek má: Markéta

Regiony

Velikost textu:

Je to smíchu, nebo ne? Zloděj ukradl sedm kabátů najednou

Je to smíchu, nebo ne? Zloděj ukradl sedm kabátů najednou

Policisté objasnili čtyři případy krádeže zboží v jihlavských prodejnách, při kterých způsobil pachatel celkovou škodu téměř patnáct tisíc korun.

Ilustrační foto
24. listopadu 2019 - 11:00

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestného činu krádeže dvaapadesátiletému muži z Třebíčska. Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti již opakovaně soudně trestán. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Trest si muž odpykal i ve věznici. V polovině října a ve třech případech v listopadu odcizil v různých prodejnách zboží. Nejprve v prodejně obchodního centra na ulici Hradební vzal oblečení. Při krádeži sedmi kabátů mu pomáhala ještě spolupachatelka.


Ve středu 6. listopadu odcizil, již sám, v prodejně na ulici Benešova parfémy a o necelý týden později odnesl parfémy také z obchodu na ulici Romana Havelky. O uplynulém víkendu odcizil muž ještě v jiné prodejně
maso v hodnotě přes jeden tisíc korun, které schoval do tašky a odešel bez zaplacení.


Jednotlivé případy policisté po přijetí oznámení prověřovali a zjistili, že se ve všech případech jedná o stejného pachatele. Po shromáždění důkazů sdělili dvaapadesátiletému muži podezření ze spáchání trestného činu.

Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Také jednadvacetiletá spolupachatelka je podezřelá ze spáchání přečinu krádeže a případ policisté prověřují.

(pšt, novinkyvysocina.cz, Foto: PČR)