Svátek má: Marián

Regiony

Velikost textu:

Je rozhodnuto, primátorkou Jihlavy bude Karolína Koubová

Je rozhodnuto, primátorkou Jihlavy bude Karolína Koubová

Primátorkou bude Karolína Koubová (Fórum Jihlava) a městská rada bude mít jen devět členů. Taková je konečná dohoda. Na sociálních sítích již lidé nové budoucí primátorce blahopřejí.

Karolína Koubová
29. října 2018 - 11:00

ODS tak ustoupila se svých požadavků a přistoupila na model, který prosazovaly tři ostatní subjekty Fórum Jihlava, Žijeme Jihlavou! (složenou z TOP 09, Pirátů a Zelených) a KDU-ČSL – snížení počtu členů městské rady z jedenácti na devět.

Na kompromis přistoupilo i Fórum Jihlava, když souhlasilo se stejným počtem radních jako ODS – tři. Žijeme Jihlavou! budou mít dva radní a lidovci jednoho.

Náměstky primátorky budou Petr Laštovička z ODS (na starosti má mít odbor rozvoje města nebo dopravu), Vít Zeman z Žijeme Jihlavou! ((odbory životního prostředí, útvar hlavního architekta a územní plánování) a Jaromír Kalina z KDU-ČSL (odbor majetku a IT).  

Dohoda počítá i s jedním uvolněným radním (Daniel Škarka z Fóra, na starosti by měl odbor kultury, sportu a školství) a novinkou – uvolněným a pověřeným zastupitelem.Uvolněným zastupitelem má být lidovec architekt Martin Laštovička, který měl na starosti městskou památkovou rezervaci. Pověřeným Petr Ryška z ODS, který by dostal do péče sportovní infrastrukturu.


Koaliční smlouvu mají subjekty podepsat ve středu 31. října v 10 hodin. Pokud tak učiní, bude vítěz voleb ANO stejně jako před čtyřmi roky mimo hru.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)