Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Hroby na jihlavském hřbitově Kalvárie zpřístupní až v létě

Hroby na jihlavském hřbitově Kalvárie zpřístupní až v létě

Otázka dočasně znepřístupněné dvacítky hrobů na jihlavském hřbitově Kalvárie se dostala na jednání městského zastupitelstva.

Ilustrační foto
11. března 2019 - 11:00

K zákazu vstupu k hrobům došlo v souvislosti s nedávným sesuvem skalního svahu, který se nachází pod hřbitovem. Část pozemku tam patří městu a část společnosti Auto Dobrovolný VM, která zde má provozovnu.

Zastupitelka Božena Kremláčková ( KSČM) se otázala, jestli má sesuv svahu přímý vliv na prodání části pozemku ve směru do Mlýnské ulice firmě Auto Dobrovolný VM.

„Nemá a majetková komise tam další prodej také nedoporučuje,“ sdělil náměstek jihlavské primátorky Jaromír Kalina. Zmínil, že pozemek, který v minulosti město Dobrovolnému prodalo, slouží pro prodloužení míst na parkování.

Pavel Šlechtický (KSČM) upozornil, že na Kalvárii má řada obyvatel města hroby, a budou se ptát, kdy dojde k odstranění stávajícího stavu.

„Jsou tam ta hrobová místa nějakým způsobem označena a lidé tam nemohou chodit,“ připomněl komunistický zastupitel.

Vedoucí odboru rozvoje města Alena Kottová uvedla, že předpokládá zpracování projektové dokumentace za tři až čtyři měsíce: „To znamená realizace někdy v létě.“    


Podle primátorky Jihlavy Karolíny Koubové (Fórum Jihlava) město dělá vše pro to, aby byla závada odstraněna co nejdříve. Poukázala, že je však nutné provést hloubkové práce, aby byl zjištěn rozsah narušení masivu. „Bohužel to více neuspěcháme,“ dodala primátorka.

Radnice již dříve odhadla cenu za práce na odstranění následků sesuvu svahu přibližně na tři a půl milionu korun.    

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)