Svátek má: Lukáš

Regiony

Velikost textu:

Hrad Kámen bude mít opět pivovar. Konkurence se bát nemusí

Hrad Kámen bude mít opět pivovar. Konkurence se bát nemusí

V areálu Hradu Kámen chce Kraj Vysočina do dvou let zrekonstruovat objekt bývalého pivovaru. Zachováno je pouze torzo původně architektonicky velice cenné stavby z konce 18. století.

Vizualizace pivovaru hradu Kámen
11. prosince 2017 - 11:01

"Její přirozená předsunutá lokace v blízkosti vstupní brány si přímo říká, aby byla upravena pro účely návštěvnického centra, které Hradu citelně chybí,“ vysvětluje pro Novinkyvysocina.cz  náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Jana Fischerová. Doplnila, že Kraj Vysočina je připraven investovat do stavby přibližně 15 miliónů korun.
 
Revitalizovaný objekt původního pivovaru je koncipován jako návštěvnické centrum hradu s funkcí pokladny s prodejem suvenýrů, odpovídajícího sociálního zařízení a multifunkčního kulturního prostoru.

Projekt disponuje  kapacitou několika kanceláří pro správu hradu, skladem upomínkových předmětů a tiskovin a zázemím pro zajištění technického fungování objektu.

Vybudováním zatím chybějícího plnohodnotného návštěvnického centra získá objekt hradu návštěvnické zázemí, které je dnes považováno za standardní vybavení památkového objektu.


"Zároveň tak bude vybudován logický centrální komunikační prvek areálu, od něhož se bude odvíjet revitalizace a rozvoj hradu, expozic, přilehlého parku a dalších s hradem souvisejících objektů,“ vyjmenovává argumenty ředitel Muzea Vysočiny Pelhřimov Ondřej Hájek.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)