Svátek má: Lumír

Regiony

Velikost textu:

Horácké muzeum připravuje výstavu o neziskových organizacích

Horácké muzeum připravuje výstavu o neziskových organizacích

Na březen připravuje Horácké muzeum s desítkou místních neziskových organizací interaktivní výstavu o jejich pestré činnosti.

Skála Prosíčka
15. února 2021 - 11:00

„Ale pokud se muzea opět zpřístupní veřejnosti, budete si moci ještě přijít prohlédnout na podzim přerušenou výstavu Šité/žité a třeba si i koupit krásnou tašku s motivem horácké lidové výšivky," upozorňuje Mgr. Alice Hradilová z Horáckého muzea.

„Naše současné výstavy – Starobylé krajiny Horácka a Šité/žité si zatím můžete alespoň částečně prohlédnout na stránkách muzea . Najdete tam také reportáže - natáčení Toulavé kamery na skále Prosíčka, které nás inspirovalo k seriálu o příbězích skal v okolí Nového Města – pokračujeme Paseckou skálou a Zkamenělým zámkem. Koncem února odkaz na pořad České televize Náš venkov, ve kterém je část věnovaná Karlu Němcovi a Novém Městu, poslechnout si můžete vzpomínky na život v Rokytně před 100 lety nebo podcast věnovaný historii osídlení Žďárských vrchů, který vznikl ve spolupráci se žďárským muzeem," dodává Mgr. Alice Hradilová.

(rp,novinkyvysocina,cz,foto:Roman Šustr)