Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Historický morový průvod v Brtnici není už jen obyčejný průvod

Historický morový průvod v Brtnici není už jen obyčejný průvod

Pouze 22 položek čítá aktuálně prestižní Seznam nemateriálních statků lidové kultury České republiky.

Průvod v Brtnici
20. dubna 2018 - 11:00

O jeho obsahu rozhoduje osobně ministr kultury a v případě Kraje Vysočina na něm figurují už čtyři položky. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Zcela nově je to Historický morový průvod v Brtnici. „Brtnický morový průvod má připomínat památku obětí morové epidemie, která Brtnici na Jihlavsku postihla v roce 1715. Poslední, v pořadí 20. ročník, se konal v roce 2015, na který připadalo také výročí 300 let od morové rány,“ popsala událost náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Jana Fischerová s tím, že další průvod je naplánován na rok 2020.
 
Příležitost oznámit potěšující zprávu o zápisu další regionální akce na národní seznam byla tento týden na Zámku v Třebíči. Zástupci Regionálního pracoviště tradiční lidové kultury při Muzeu Vysočiny Třebíč zde představili nové držitele krajského titulu Mistra řemesla.

Brtnicí opět projde černá smrt. Naštěstí jen jako připomínka

Rovněž také potvrdili další položku na regionálním Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury, kam byl v roce 2017 zapsán Jihlavský havířský průvod.(pšt, novinkyvysociny.cz, foto: Kraj Vysočina)