Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Heřmanov už zdobí titul Vesnice roku Kraje Vysočina

Heřmanov už zdobí titul Vesnice roku Kraje Vysočina

Titul Vesnice Kraje Vysočina 2017 byl v těchto dnech předán novému vítězi, kterého určila desetičlenná odborná porota. Ocenění získala obec s přibližně 200 obyvateli - Heřmanov na Žďársku. 

Obec Heřmanov se svými obyvateli
5. srpna 2017 - 11:00

Absolutním vítězem se stala zejména díky svému intenzivnímu rozvoji, porota ocenila vysoko i práci s mládeží, péči o přírodu a udržování tradic v obci.

Stuhu s titulem předal starostce Petře Chadimové hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a gratuloval mimo jiných také ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.
 
Heřmanov zvítězil v soutěži vesnice roku Kraje Vysočina

Do letošního ročníku soutěže o nejlepší obec Kraje Vysočina se přihlásilo 14 obcí. Mezi nejúspěšnější obce Kraj Vysočina rozdělil na oceněních celkem 425 tisíc korun.

„Cílem soutěže je především snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, ukázat rozmanitost a pestrost uskutečňování programů obnovy vesnic a dále upozornit širokou veřejnost na celospolečenský význam venkova,“ upřesnil pro Novinkyvysocina.cz Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)