Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Hejtmani krajů předloží novému premiérovi 91 priorit

Hejtmani krajů předloží novému premiérovi 91 priorit

Rada Asociace krajů ČR na svém víkendovém jednání v Jihlavě odsouhlasila 91 prioritních bodů, které předloží asociační předsedkyně Jana Vildumetzová novému premiérovi.

Sídlo Kraje Vysočina
28. listopadu 2017 - 11:00

Tedy hned jak bude zvolen. Cílem bude dostat co nejvíce zájmů krajů do budoucího programového prohlášení vlády. „Největší váhu dáváme získání peněz ze SFDI na opravy silnic II. a III. tříd, udržitelnému a důstojnému financování sociálních služeb a zdravotnictví. " uvedl pro Novinkyvysocina.cz hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Podle hejtmana  je potřeba zvýšit peníze na školství a posílit role krajů při administraci a čerpání konkrétních evropských dotací. Hejtmani dlouhodobě trvají na tom, aby všechny peníze šly krajům systémově, proto opět navrhnou, aby se s novou vládou otevřelo jednání o rozpočtovém určení daní.
 
Podle informací předsedkyně AKČR a hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové je na  opravy silnic II. a III. tříd, které mají kraje ve svém vlastnictví, pro příští rok potřeba státní pomoc ve výši minimálně pěti miliard korun!


Kraj Vysočina získal ze Státního fondu dopravní infrastruktury za poslední dva roky 572 miliónů korun a opravil 131 km silnic a 8 mostů. Spoluúčast státu na spolufinancování oprav silnic nižších tříd hejtman Běhounek považuje za klíčovou.

Dodává, že v penězi na opravy krajských silnic se zatím v návrhu státního rozpočtu vůbec nepočítá.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)