Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Hejtman Schrek navštívil Domov pro seniory v Mitrově

Hejtman Schrek navštívil Domov pro seniory v Mitrově

Domov pro seniory v Mitrově na Žďársku se v polovině listopadu dostal do nelehké personální situace. Dlouhodobá absence tří desítek osob s potvrzenou nákazou COVID-19 přinutila vedení domova k podání žádosti o součinnost Armády ČR.

Setkání v Domoě pro seniory v Mitrově
29. listopadu 2020 - 11:00

Do Mitrova v rámci své první pracovní cesty dorazil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. „V současné chvíli je mitrovské zařízení nejzasaženějším pobytovým zařízením v regionu. Bez pomoci armády není jeho obvyklý provoz možný. S ohledem na nepříznivou prognózu vývoje počtu nemocných klientů a opravdu pomalý návrat zaměstnanců po uplynutí karantén a izolací je prodloužení pomoci armády opravdu nutné. Za zvládání nesnadné situace má všechen personál můj obdiv a rád bych všem poděkoval,“ říká pro Novinkyvysocina.cz Vítězslav Schrek po osobním setkání s vedením zařízení.
 
Pracovní cesta hejtmana pokračovala i do Třebíče. Zdejší krajská nemocnice stále hlásí vysoká čísla hospitalizovaných osob s těžkým průběhem COVID-19. Aktuálně jsou zde plně obsazena všechna lůžka s umělou plicní ventilací. Nemocnici chybí 53 nemocných kmenových zaměstnanců.

Hejtman Vítězslav Schrek se v rámci své návštěvy zajímal o průběh stavby operačních sálů Nemocnice Třebíč. „Potěšitelná je skutečnost, že stavba probíhá v souladu s harmonogramem, a není tedy prozatím ohrožen termín jejího dokončení v létě 2022. Tato stavba za téměř 345 miliónů korun bude podle slov vedení nemocnice obrovským dárkem pro zkoušené zdravotníky,“ dodal hejtman Vítězslav Schrek.


V souvislosti se stále relativně vysokými denními přírůsty covid pozitivních osob na Vysočině se hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek obrací na veřejnost s výzvou, aby stále pečlivě dodržovala platná přísná hygienická nařízení.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)