Svátek má: Bohuslava

Regiony

Velikost textu:

Hejtman Jiří Běhounek: Veřejná doprava Vysočiny je živý systém

Hejtman Jiří Běhounek: Veřejná doprava Vysočiny je živý systém

Tento týden se na pokyn hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka sešli na společném jednání k novému jízdnímu řádu v drážní dopravě zástupci kraje.

Hejtman Jiří Běhounek
6. února 2020 - 11:00

Dostavili se i zástupci Českých drah, Správy železnic a ministerstva dopravy, aby vyhodnotili fungování nového modelu organizace veřejné drážní dopravy na Vysočině. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Na základě zkušeností z fungování prvních týdnů došlo v posledních týdnech k odsouhlasení řady dílčích změn, které se příznivě odrazí především ve zvýšené stabilizaci jízdních řádů v případě mimořádností ze strany dopravce.
 
„Jak jsem už před spuštěním Veřejné dopravy Vysočiny deklaroval, zavádíme systém dynamický, který je přístupný k postupnému zapracování dílčích změn, které jsou podložené relevantními důvody a jejichž doplnění nezpůsobí rozbití návazností a průchodností dopravního systému. Každému zaslanému podnětu se věnujeme a snažíme se na něj v rozumnou dobu reagovat. Některé změny v posunech odjezdů jsme už realizovali na humpolecku, další úpravy respektující požadavky cestujících budeme řešit s řádným termínem změny jízdních řádů k 16. březnu,“  uvedl hejtman Jiří Běhounek.


Zároveň poznamenal, že v měsíci lednu Kraj Vysočina eviduje násobně více pozitivních reakcí na nové jízdní řády, než tomu bylo před zavedením Veřejné dopravy Vysočiny. Další plánované jednání bude svoláno začátkem května 2020.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)