Svátek má: Alžběta

Regiony

Velikost textu:

Havlíčkův Brod hostil Veletrh mezinárodních příležitostí

Havlíčkův Brod hostil Veletrh mezinárodních příležitostí

Odbor školství, mládeže a sportu Kraje Vysočina ve spolupráci s Hodinou H, Zdravým krajem Vysočina a městem Havlíčkův Brod uspořádal další z Veletrhů mezinárodních příležitostí. 

Z veletrhu v Havlíčkově Brodu
11. února 2018 - 11:00

Akci, která se konala v Klubu OKO, si tentokrát nenechalo ujít zhruba 200 studentů z Havlíčkova Brodu, Světlé nad Sázavou, Chotěboře a Humpolce. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.
 
Nejpočetnější byly skupiny studentů z brodských škol, a to například z Gymnázia Havlíčkův Brod či Obchodní akademie Havlíčkův Brod, Zapojili se však i studenti z gymnázia ze Světlé nad Sázavou, obchodní akademie v Chotěboři a ze soukromé Střední školy informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec.

Prezentace jednotlivých organizací opět probíhaly v malých diskusních skupinkách a tak mohli prezentující bezprostředně reagovat na dotazy studentů.

Expozice České republiky zazářila na veletrhu o cestování v Pekingu

Největší zájem vyvolali dobrovolníci z Francie a Německa, kteří si se studenty anglicky povídali o Evropské dobrovolné službě. U stánku AFS se studenti seznámili s nabídkou mezikulturních pobytů a vzdělávání.

U Jeclova havarovalo auto, u Kamennné Lhoty taky. Zranili se tři lidé

Programy pro mládež Erasmus+ představil Dům zahraniční spolupráce. Kraj Vysočina a Evropský region Dunaj-Vltava.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)