Svátek má: Izabela

Regiony

Velikost textu:

Havlíčkobrodský gympl vyzývá studenty: „Jdi/běž pět kilometrů!“

Havlíčkobrodský gympl vyzývá studenty: „Jdi/běž pět kilometrů!“

Protože úkolem školy je rozvíjet všechny stránky osobností studentů a protože pohyb a sport byly kvůli lockdownu v posledním období výrazně upozaděny, chce gymnázium před velikonočními prázdninami „rozhýbat“ celou školu.

Gymnázium Havlíčkův Brod.
30. března 2021 - 11:00

Ve středu 31. 3. bude pravidelná distanční výuka nahrazena výzvou k pětikilometrové pohybové aktivitě. Úkolem každého studenta bude v daném dni mezi 8.00–18.00 ujít nebo uběhnout alespoň pět kilometrů. A protože pedagogové mají být vždy příkladem, výzva neušetří ani je. Třídní učitelé se přidají k týmům svých tříd, netřídní učitelé pak vytvoří svou vlastní skupinu.
 
Systémové mapování celoškolní aktivity umožní všeobecně dostupná a známá aplikace mapy.cz. Každé třídě bude v aplikaci založen vlastní účet, na kterém bude monitorován počet kilometrů, který členové daného týmu absolvovali.

Romantická zřícenina tvrze stojí na ostrůvku v Koutech

Pokud se celé škole podaří pokořit hranici 2.000 nachozených/naběhaných kilometrů, pak studentský parlament obdrží 10.000 Kč na další vybavení své relaxační místnosti (Spinkárny). Drobnější odměny budou též připraveny pro ty třídy, kterým se bude ve výzvě dobře dařit.

Gymnázium v Jihlavě slaví sto let od svého založení

Partnerem výzvy je studentský parlament, který připravuje propojenou aktivitu, jež bude celou akci mapovat pomocí fotografií zasílaných účastníky výzvy na sociální sítě. Finančně výzvu podpoří Spolek rodičů a přátel gymnázia.

„Výzva už svým zadáním vychází vstříc platným epidemickým opatřením, přesto na všechny účastníky apelujeme, aby je měli stále na zřeteli,“ připomíná ředitel školy Hynek Bouchal.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)