Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Hasičská Čenkovská šupina měla letos rekordní účast

Hasičská Čenkovská šupina měla letos rekordní účast

Vladimír Hron z Lovětína je vítězem letošního amatérského rybářského závodu Čenkovská šupina. Uspořádáním závodu si zpestřují letní program čenkovští hasiči.

Dobrovolní hasiči v Čenkově rozdělují ceny
9. července 2019 - 08:00

Už počtvrté se sešli členové Sboru dobrovolných hasičů (SDH) v Čenkově na Třešťsku k amatérskému rybářskému klání Čenkovská šupina. Závod na návesním rybníku založili v červenci roku 2016. Prvního ročníku se tehdy zúčastnilo 33 rybářů a historicky prvním celkovým vítězem se stal se ziskem 230 bodů Luboš Mezera.

Chov v Návesním rybníku je ovšem určen vyloženě pro členy místního hasičského sboru a jejich rodinné příslušníky. „A pak je to takové zpestření, že pozveme kamarády a známé z okolních vsí a udělá se takováhle kulturní akce,“ komentuje  Vladimír Hron přátelskou a pohodovou atmosféru závodu Čenkovská šupina.

Jeho celkový letošní vítěz nasbíral 443 bodů. Boduje se podle hodnoticí tabulky, kde je zohledňována velikost a kvalita chycené ryby. Koeficient zohledňuje i náročnost chycení ryby vzhledem k jejímu početnímu zastoupení v rybníku.

Čenkovská šupina je závodem sportovním, při kterém se úlovky vracejí vodě. „Ryby se baští tak jednou za dva roky. Domluvili jsme se, že v takovém intervalu budeme provádět výlovy, kdy se na místě něco zabije a upeče,“ popisuje Hron.   


Výlov bude na programu právě v letošním roce, a to první říjnovou sobotu. Čenkovští hasiči ale především pořádají pohárovou hasičskou soutěž Memoriál Františka Hrona, která se letos uskuteční druhý týden v září.

Vůbec největší akce letošního roku ovšem čeká čenkovské hasiče už v létě. V sobotu 17. srpna organizují v obci sraz rodáků.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)