Svátek má: Emil

Regiony

Velikost textu:

Hasiči na Zakarpatí využívají moderní prostředky z Vysočiny

Hasiči na Zakarpatí využívají moderní prostředky z Vysočiny

Hasičské jednotky v okresech Rachiv, Tjačiv a Chust v partnerském regionu Zakarpatská oblast Ukrajiny mají nově k dispozici tři plovoucí čerpadla.

Technika z Vysočiny na Zakarpatí
14.červen 2017 - 11:00

Konkrétně se jedná o typ PH-POSEIDON 1000 - přenosné plovoucí čerpadlo Honda GSV. Zařízení v hodnotě necelých 100 000 korun je určeno hasičským jednotkám k čerpání vody do cisternových stříkaček z volně přístupných přírodních zdrojů.

Nová čerpadla, která už nyní pomáhají na Zakarpatí, předali v minulém týdnu přímo na místě zástupci Kraje Vysočina, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Krajského hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.
 
Spolupráce měst Kraje Vysočina a partnerského Zakarpatí

„Navazujeme na pokračování úspěšné spolupráce Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti Ukrajiny v oblasti požární ochrany. Chceme tamním hasičům pomoci se zlepšením současné velmi špatné materiální vybavenosti,“ uvedl pro Novinkyvysocina.cz Jan Slámečka, starosta Krajského sdružení hasičů Kraje Vysočina.

Na přípravě a předání daru spolupracovali krajští „dobráci“ s Krajským ředitelstvím Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)