Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Gymnázium v Jihlavě slaví sto let od svého založení

Gymnázium v Jihlavě slaví sto let od svého založení

Na víkend v sobotu 21. a v neděli 22.září škola připravuje velké vyvrcholení oslav a v jejich rámci se uskuteční také setkání všech absolventů.

Jihlavské gymnázium
10. září 2019 - 11:01

Po celou sobotu bude jihlavské gymnázium otevřeno široké veřejnosti, hlavní odpolední program naplánovali organizátoři do amfiteátru letního kina. Oslavy 100. výročí založení gymnázia zakončí v neděli mše svatá.

Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.
 
Hlavní oslavy proběhnou v sobotu 21. září 2019. V časech od 9.00 do 13.00 a od 14.30 do 17.30 bude na gymnáziu probíhat den otevřených dveří. V jeho rámci se dopoledne bude konat školní akademie. Od 10.00 do 17.00 budou k vidění v Divadle otevřených dveří DIOD divadelní představení.

Ve 13.00 se setkají absolventi školy v parku ve Smetanových sadech, odkud půjdou průvodem na Heulos. V amfiteátru letního kina se pak uskuteční velké Setkání absolventů jihlavského gymnázia, na kterém zahrají a zazpívají bývalí studenti Žofka Kabelková, Markéta Procházková, kapely TramTram, VOXTET, Bee Band a MAJOR MAJOR.


Akci s názvem Setkání absolventů jihlavského gymnázia pořádá Občanské sdružení při Gymnáziu v Jihlavě za finanční podpory Statutárního města Jihlavy.
 
Oslavy výročí zakončí v neděli 22. září od 8.30 v kostele svatého Ignáce z Loyoly mše svatá. Za všechny bývalé i současné studenty a učitele bude bohoslužbu celebrovat bývalý absolvent gymnázia 70. strahovský opat Michael Josef Pojezdný.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)