Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Exhokejistovi Altrichterovi soud vyměřil tři roky

Exhokejistovi Altrichterovi soud vyměřil tři roky

Už je to víc než 12 let, co se hokejový útočník jihlavské Dukly Petr Altrichter (45) z Jihlavy rozhodl pověsit hokejový dres s číslem 24 na hřebík.

Petr Altrichter
3. února 2019 - 11:00

V polovině srpna 2006, ve svých 32 letech, téměř přesně v polovině přípravy na prvoligovou sezonu, doslova šokoval fandy oznámením, že kvůli podnikání definitivně končí s kariérou profesionálního sportovce.

Společně s dalším spoluhráčem rozjížděli provoz Dělnického domu.  V té době ještě netušil, že právě provoz rozsáhlého historického objektu poblíž centra krajské metropole mu způsobí opravdu řadu problémů, které ho postupně stáhnou do obří dluhové spirály, okořeněné více než dvěma desítkami exekucí, trestním stíháním za podvody a pravomocnou podmínkou.

Zatím poslední díl nikdy ne­naplněného podnikatelského příběhu napsal Altrichter letos v půlce ledna, kdy ho Okresní soud v Jihlavě poslal v této chvíli nepravomocně za podvod na tři roky do věznice s ostrahou.

Asi nejhorší období pro Altrichtera běží v období let 2013 až 2016, kdy je proti němu, podle rozsudku soudu, vedeno nejméně 24 exekucí. Koncem května 2014 mu navíc soudce Okresního soudu v Jihlavě trestním příkazem vyměřuje za trestný čin podvodu 12 měsíců podmíněně, odložených na zkušební dobu tří let. Exhokejista se proti rozhodnutí neodvolal, takže přibližně v polovině července téhož roku rozhodnutí nabylo právní moci.

Sekat latinu měl až do 12. července 2017. Jenže už od května do poloviny června 2016 v podvodech, podle státního zástupce Jana Kadlece, pokračoval celkem ve třech případech dál. Od jedné z jihlavských daňových poradkyň dokázal postupně vylákat celkem 112 tisíc korun.


Celkem měl takhle, podle obžaloby, obrat tři důvěřivce z Jihlavy, kteří mu podle žalobce půjčili celkem 301 tisíc korun. Asi nejhůře doplatil na Altrichterovy sliby penzista, který mu od září 2016 do srpna 2017 půjčil celkem 160 tisíc korun.

A protože mu, i přes opakované přísliby, podle Kadlece obžalovaný žádné peníze nevracel, ocitl se důchodce sám v existenčních problémech. Při prvním hlavním líčení, které se v této věci konalo na konci listopadu loňského roku, penzista před soudem popsal, že postupem doby už tušil, že od dlužníka žádné peníze zpátky neuvidí.  
 
(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)