Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Exhokejista Dukly má za zdmi věznice strávit čtyři roky

Exhokejista Dukly má za zdmi věznice strávit čtyři roky

Konec nadějím. Exhokejistovi Dukly Jihlava Petru Altrichterovi (45) se čas strávený na svobodě povážlivě krátí. Podnikatel totiž neuspěl s odvoláním proti lednovému rozhodnutí Okresního soudu v Jihlavě.

Petr Altrichter
9. září 2019 - 11:00

Ten jej za statisícové podvody poslal nepravomocně na tři roky do věznice s ostrahou. Krajský soud v Brně odvolání obžalovaného 21. května letošního roku smetl ze stolu jako nedůvodné a rozsudek nalézacího soudu potvrdil. Rozsudek tak nabyl právní moci. V nejbližší době by Altrichter měl poštou dostat výzvu k nástupu do výkonu trestu.

Navíc si trest s největší pravděpodobností o další rok prodlouží, protože se podle rozhodnutí Okresního soudu v Jihlavě neosvědčil v době podmíněného odsouzení. Podmínku inkasoval koncem května 2014, kdy mu Okresní soud v Jihlavě trestním příkazem vyměřil za trestný čin podvodu 12 měsíců podmíněně odložených na zkušební dobu třech let.

„Smlouva byla na to, že obžalovaný v Domě kultury v Jihlavě zajistí za částku 75 tisíc korun catering na nějakou akci. To ale z jeho strany splněno nebylo a objednateli nevrátil ani vyinkasované peníze,“ popsal ve stručnosti státní zástupce Jan Kadlec důvod trestního stíhání.

Exhokejista se proti rozhodnutí neodvolal a přibližně v polovině července téhož roku rozhodnutí nabylo právní moci. V podmínce byl až do 12. července 2017. Jenže už od května do poloviny června 2016 v podvodech podle státního zástupce pokračoval celkem ve třech případech.


Od důvěřivců pod různými smyšlenými legendami dokázal vylákat více než 300 tisíc korun. Právě za to inkasoval nyní již pravomocně tři roky „na tvrdo“.


„Pravomocné odsouzení je vlastně hlavní a jediný důvod, proč se ve zkušební době neosvědčil. Dopustil se recidivy, protože páchal totožnou trestnou činnost, za kterou byl v roce 2014 pravomocně odsouzen,“ doplnil Kadlec.

Soud dal žalobci za pravdu a Altrichterovi původně podmíněně odložený trest změnil. Podnikatel tak má strávit ve vězení ještě další rok. Rozhodnutí ale není pravomocné. Altrichter si proti němu může podat stížnost. V případě, že tak učiní, rozhodovat o ní bude Krajský soud v Brně.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)