Svátek má: Radana|Radan

Regiony

Velikost textu:

Důležitá zpráva pro opilce. Záchytka bude mít novou adresu

Důležitá zpráva pro opilce. Záchytka bude mít novou adresu

Na přelomu října a listopadu chce mít Kraj Vysočina k dispozici novou vlastní záchytnou protialkoholní stanici. Vyroste v areálu Nemocnice Jihlava.

Ilustrační foto
22. února 2018 - 11:00

Tedy na pozemcích kraje, jen několik desítek metrů od současné záchytky, která funguje v pronajatých prostorách Zdravotního ústavu. „Jsme na začátku projektování. S ohledem na novou úpravu vyhlášky potřebujeme více místa, specifické zařízení. Zvážili jsme všechny možnosti a shodli se na využití modulární sestavy předvyrobených buněk s napojením na inženýrské sítě nemocnice,“ informoval Novinkyvysocina.cz náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.
 
Telata překvapeně nekoukala na nová vrata, ale na ta, která hodně hoří

Podle náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku a financí Martina Kukly vyroste unikátní dvoupodlažní sestava na připravených základech během několika týdnů, delší čas zabere montáž interiérů a povinného vybavení.

„Odhadované náklady na pořízení této stavebnice vč. jejího zprovoznění odhadujeme okolo šesti milióny korun s tím, že definitivní cenu ukáže poptávka,“ říká Martin Kukla.
 
Jak si usteleš...Vyspával opici na kapotě cizího auta

„Při stanovení kapacit jsme vycházeli z dlouhodobých statistik vytíženosti stávajících prostor záchytky se zohledněním přiměřené rezervy. V novém zařízení bude k dispozici deset samostatných pokojů, přijímací místnost, vyšetřovna, izolace, sociální zázemí dle platných standardů, zázemí a pracoviště pro personál a sklady,“ popisuje Vladimír Novotný.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: jihlavskelisty.cz)