Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Drogy vezli autobusem, dealery čapli v Jihlavě na nádraží

Drogy vezli autobusem, dealery čapli v Jihlavě na nádraží

Kriminalisté dopadli dvojici drogových dealerů chvíli poté, co do Jihlavy z Prahy dovezli novou zásobu  pervitinu, marihuany a extáze.

Ilustrační foto
11. února 2020 - 11:00

K jejich zadržení došlo v druhé půlce ledna přímo na jihlavském autobusovém nádraží. Muž (35) a žena (25) byli právě za drogovou činnost v minulosti soudně trestáni. Oba jsou z Jihlavska. Nyní jim hrozí až několikaletý pobyt v káznici. Na hlavní líčení si počkají na  svobodě.

„Žena byla obviněna ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že obviněná  před přibližně dvěma lety byla odsouzena k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou, která by jí měla skončit až na podzim letošního roku.

Obviněný muž je podle policie opakovaně soudně trestaný recidivista. V minulosti byl odsouzen za různorodou trestnou činnost, včetně drogové. Drogy měli podle obvinění  distribuovat dalším lidem na různých místech v Jihlavě a taky v obcích v jejím okolí.


Velké části odběratelů poskytli drogu v desítkách případů a ti tak od nich získali i několik desítek gramů pervitinu. Zájemci za drogu převážně platili, ojediněle pervitin získali jako protislužbu za odvoz vozidlem.

Drogy dvojice distribuovala v průběhu loňského roku a dále v letošním lednu. Také krystalická látka, kterou si žena a muž přivezli do Jihlavy předminulý týden, byla určena k dalšímu prodeji.

Distribuci drog ale překazil právě zákrok jihlavských kriminalistů. „Za spáchaný zvlášť závažný zločin lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal vedoucí jihlavských kriminalistů s tím, že tentýž přečin, z kterého je obviněn ženin spolupracovník, lze potrestat až pětiletým pobytem za mřížemi.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)