Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Drama v garáži. Policie zachránila sebevrahovi život

Drama v garáži. Policie zachránila sebevrahovi život

Policisté z Jihlavy v úterý 5.června zachránili muže, který chtěl ukončit svůj život. Čtyřiatřicetiletému muži okamžitě poskytli nezbytnou pomoc.

Ilustrační foto
7. června 2018 - 11:00

Dramatická událost začala časně ráno, když přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení od ženy, která uvedla, že má obavu, zda se něco nestalo osobě v uzamčené garáži. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Žena slyšela z garáže zvuk nastartovaného automobilu, na bouchání nikdo nereagoval a vznikla tak obava, zda se uvnitř nenachází někdo, kdo potřebuje pomoc. Do obce nedaleko Jihlavy ihned po přijetí oznámení vyjela dvoučlenná policejní hlídka.

Ta po příjezdu vypáčila uzamčená dvoukřídlá vrata garáže pomocí teleskopického obušku. Uvnitř stálo nastartované vozidlo Opel, které mělo z výfuku do zadního okénka zavedenou hadici od vysavače.

Policista s policistkou neváhali a okamžitě zasáhli. Otevřeli dveře automobilu a vypnuli motor vozidla. V automobilu ležel na sedadlech muž. Policista ve spolupráci s občanem, který byl v té době náhodou u jiné z garáží, vynesli muže z vozidla do prostoru před garážemi.


Oba policisté začali okamžitě s poskytováním pomoci muži, který s nimi začal komunikovat. Muž se v současné době nachází ve složité životní situaci a byl ve špatném psychickém stavu. Do péče si ho po příjezdu převzala zdravotnická záchranná služba, muž byl převezen do jihlavské nemocnice.

Policisté dále zjistili, že kromě hadice zavedené z výfuku do vnitřního prostoru vozidla, bylo okénko utěsněné a vrata garáže byla uzamčená zevnitř. Dechová zkouška byla u muže negativní.


(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)