Svátek má: Hana

Regiony

Velikost textu:

Dopravní peklo v Třešti letos neskončí. Zpožděná oprava průtahu

Dopravní peklo v Třešti letos neskončí. Zpožděná oprava průtahu

Ačkoliv generální oprava průtahu Třeští vstoupila do svého čtvrtého měsíce, už se potýká s obřím zpožděním. Starosta Vladislav Hynk ho aktuálně odhaduje na přibližně pět až šest týdnů.

Ilustrační foto
5. července 2020 - 11:00

Dopravní peklo na hlavním silničním tahu spojující Třešť s krajským městem a Telčí tak s největší pravděpodobností potrvá i příští stavební sezonu. Původně se všechny práce na 750 metrů dlouhém úseku vedoucím od přejezdu až k hasičské zbrojnici měly stihnout podle nastaveného časového harmonogramu během letošního roku.

„Je zřejmé už teď, že celou rekonstrukci Revoluční ulice nestihneme zrealizovat. Byly tam nějaké problémy ohledně plynovodu. Časová ztráta už se nedá dohnat. Proto se celá rekonstrukce bude dokončovat až v roce 2021,“ vysvětluje starosta Třeště. Kvůli tomu musí město ,odpískat´ i jinou investiční akci plánovanou pro letošní rok.

Za zhruba sedm milionů korun chtěla radnice vystavět parkoviště Na Hrázi. Rekonstrukce průtahu městem je největší investiční akcí v Třešti. Město do něj investuje přibližně 65 milionů korun. Do projektu investuje také kraj. Radnice si na většinu z částky, kterou na rekonstrukci vyčlenila, vzala úvěr, a to ve výši 50 milionů korun. Postupně se stavební práce dotýkají ulice Revoluční, náměstí T. G. Masaryka, ulice 5. května, Malého náměstí a ulice Na Hrázi.

Obchvat Lukavce se začne stavět na jaře příštího roku

Kromě samotných povrchů, ať silnice či chodníků, dochází taky k rekonstrukci vodovodů a kanalizací i veřejného osvětlení a nově budou položeny chráničky optických sítí. Přechody budou osazeny novým nasvícením. Hynk předpokládá, že na příští rok zbude městu proinvestovat v rámci této akce zhruba 15 milionů korun.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)