Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Domluvili si rvačku. Jeden měl obušek, druhý dlažební kostku

Domluvili si rvačku. Jeden měl obušek, druhý dlažební kostku

Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvou mužů, kteří se prostřednictvím sociální sítě dohodli, že se sejdou a vyřeší svůj předchozí spor. Konflikt, ale při osobní schůzce přerostl v napadení.

Teleskopický obušek
7.březen 2017 - 11:00

Fyzický útok nebyl proveden jen holýma rukama. Jeden z mužů se vyzbrojil teleskopickým obuškem a druhý dlažební kostkou. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Případ pro policisty začal, když přijali na konci prosince po deváté hodině večer na tísňové lince oznámení, že v Jihlavě na ulici Žižkova dochází k fyzickému napadení.

Na místo vyjela ihned policejní hlídka a policisté provedli okamžitě opatření, aby již nemohlo docházet k násilnému jednání. Vzhledem ke zranění jednoho z mužů přivolali také zdravotnickou záchrannou službu, která jej odvezla na ošetření do nemocnice.

Podezřelého devatenáctiletého muže odvezli policisté na obvodní oddělení k podání vysvětlení. Bylo prosté - mladší z mužů vytáhl z kapsy teleskopický obušek a přiložil jej na krk o rok staršího muže.

Recidivista měl zákaz pobytu, napadl a zranil dva policisty

Na to druhý muž reagoval uchopením dlažební kostky, utíkajícího osmnáctiletého mladíka dostihl, povalil ho na zem a dlažební kostku mu přiložil k tělu, následně ho opakovaně udeřil pěstí a kopl nohou.

Zraněný osmnáctiletý muž utrpěl při napadení pohmožděniny a léčení si vyžádalo několik dní. Oba jsou obviněni ze spáchání trestných činů, jeden z nich byl již v minulosti soudně trestán.

(pšt, novinkyvysocina.cz, ilustr.foto: archív)