Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Dočkala se. Rekonstrukce staré školy začíná

Dočkala se. Rekonstrukce staré školy začíná

Už více než deset let opuštěná a téměř nevyužívaná budova bývalé školy na náměstí T.G.Masaryka v Třešti se začne rekonstruovat ještě během září. Stavební práce za desítky milionů korun se mají rozběhnout nejpozději v říjnu.

Takhle by měla vypadat v červenci 2022.
13. září 2021 - 11:00

Potvrdil to starosta Vladislav Hynk. „Byla již podepsána smlouva s dodavatelskou stavební firmou. Předání školy proběhne v horizontu maximálně dvou týdnů. Musíme jen sladit časové možnosti všech zúčastněných subjektů a potkat se přímo v objektu,“ vysvětluje starosta skoro šestitisícového města.

Projekt za zhruba 70 milionů korun včetně daně má být dokončen nejpozději v červenci příštího roku. Starosta přitom dlouho připouštěl, že kvůli nejisté daňové výtěžnosti, která je zásadní pro městský rozpočet, dost možná na generální opravu budovy v centru města už nezbudou finanční prostředky. Proto také dlouho plánovaná investice nabrala skoro roční zpoždění. Původně totiž rekonstrukce měla začít už loni na podzim.

Zlom přišel loni v prosinci. Zastupitelé na rekonstrukci schválili v letošním schodkovém rozpočtu celkem 75 milionů korun. Tehdy to ale vypadalo, že celou investici bude muset město táhnout ze svého a nedostane ani korunu z dotací. Město se totiž několik let snažilo vhodný dotační titul najít, ale bez úspěchu. Nakonec ale na přelomu jara a léta obdrželo informaci z ministerstva pro místní rozvoj o schválení dotace 20 milionů korun.


Přitom rekonstrukce školy na náměstí je projektem, který nabral už výše avizované zpoždění, a to kvůli obavám z dopadu pandemie koronaviru na městský rozpočet.(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)