Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Dobroty z Vysočiny na Festivalu regionálních potravin v Plzni

Dobroty z Vysočiny na Festivalu regionálních potravin v Plzni

Na konci května už počtvrté přijeli na Festival Regionálních potravin Plzeňského kraje zástupci členských regionů Evropského regionu Dunaj-Vltava, aby prezentovali své speciality.

Z plzeňského festivalu
10. června 2018 - 11:00

Nechyběl ani Kraj Vysočina s ochutnávkou slaných a sladkých pochutin, které měly u účastníků festivalu velký úspěch. Na stáncích Horní Falce, Dolního Bavorska a Jihočeského kraje měli návštěvníci možnost ochutnat jihočeské marmelády, bavorské klobásy, špekový chléb, preclíky a několik druhů piva.

Kraj Vysočina nabídl chlebové placky se sýrem a cibulí, bezlepkové placky, grahamové tyčky, sušené jablečné kroužky a sladké pečivo ze sladu nebo jablek z Vysočiny.
 
„Jsem rád, že kvalitní produkty z Vysočiny mají možnost ochutnat a ocenit i lidé mimo region. Jsou totiž jednou z možných pozvánek a lákadlem k návštěvě našeho krásného kraje“, uvedl  pro Novinkyvysocina.cz Mgr. Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a územní plánování.


I přes počáteční nepřízeň počasí přišlo v pátek 25. května do areálu Plzeňského pivovaru dostatek spokojených návštěvníků.


(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)