Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Dobří lidé z Vysočiny. Cena Dobroch 2017 má dva vítěze

Dobří lidé z Vysočiny. Cena Dobroch 2017 má dva vítěze

Slavnostní udílení cen dobrovolníkům roku 2017, které každoročně pořádá Oblastní charita Jihlava, má letos netradičně dva vítěze. Dobrochem roku 2017 se totiž stala Petra Humlerová a její pes Scotty.

Z udílení cen Dobroch 2017
12. prosince 2017 - 11:00

Paní Humlerová si sama aktivně a zcela nezištně uhradila drahý kurz canisterapie pro sebe a svého psího miláčka. Spolu docházejí na Paliativní stanici, na oddělení Geriatrické a následné péče, na ARO, a je-li potřeba i na neurologické oddělení.

„Pomoci druhým není nikdy dost a proto se i Kraj Vysočina bude v příštím roce intenzivně věnovat podpoře dobrovolnictví. Rádi bychom veřejnosti dobrovolnictví představili a vysvětlili, že nejde o ošetřovatelské úkony, ale o popovídání, doprovod na procházku, čtení, rukodělné činnosti či jiné volnočasové aktivity pro osamělé seniory nebo nemocné,“ přiblížil plány pro Novinkyvysocina a zároveň i pro příští rok náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Franěk.


Druhé místo patří Michalu Sopkovi, který jako dobrovolník pracuje v Odlehčovací službě Adapta, kterou zřizuje Oblastní charita Jihlava. Celý rok pro uživatele připravuje odpolední programy v rámci Dramaterapie a kreativní dílny.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Oblastní charita Jihlava)