Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Dobrá zpráva: Trasa Jihlava – Pelhřimov už je průjezdná

Dobrá zpráva: Trasa Jihlava – Pelhřimov už je průjezdná

Na trase mezi Jihlavou a Pelhřimovem na krajské páteřní silnici II/602 se ve středu 16.října otevřel předposlední modernizovaný úsek v délce zhruba 2,4 km.

Ilustrační foto
17. října 2019 - 11:00

Kompletní rekonstrukce tohoto úseku přijde zhruba na 76 miliónů korun a Kraj Vysočina na ni získal evropskou dotaci. Komunikace byla narovnána a lokálně rozšířena. Za Olešnou směrem na Jihlavu vznikl zhruba 350 metrů dlouhý předjížděcí pruh.

"Ti, co stejně jako já, trasou denně jezdí, vědí, že jeho vyprojektování mělo své opodstatnění a ve výsledku přispěje ke zrychlení průjezdnosti tohoto úseku,“ komentoval novinku na trase Jihlava - Pelhřimov hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Důvodem pro kompletní modernizaci úseku byl jeho špatný technický stav – komunikace vykazovala řadu závad a podepsala se na ní také délka přípravy samotné rekonstrukce, kdy Kraj Vysočina musel řešit náročnou majetkoprávní přípravu.

Šířka nové komunikace, která má nejen přispět ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu, ale přirozeně zrychlit v rámci povolených maximálních limitů rychlost cestování, je sjednocena na kategorii S 9,5, což představuje šířku zpevnění 8,5 metru. Silnice byla narovnána, zlepšen byl poloměr a vedení zatáček, v mnoha místech byla upravena niveleta vozovky (ojediněle až o 70 cm) a na stavbě byl realizován i jeden zbrusu nový propustek v místě změny trasy vedení oblouku u obce Strměchy.


Rekonstrukce silnice je další částí komplexního řešení  celého tahu II/602 a spojuje úseky, které prošly zásadní modernizací už v minulých letech. Poté, co bude na konci října 2019 dokončena rekonstrukce úseku Dušejov – Hubenov, bude tah Jihlava – Pelhřimov kompletně zmodernizován.


(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)